Hnacia sila nemusí byť vždy pozitívna

Autor: Andrea Nováková | 6.2.2018 o 9:12 | Karma článku: 1,58 | Prečítané:  176x

Som na tomto blogu cca týždeň a obmedzenosť niektorých ľudí mi dáva vážne zabrať. Beriem to však ako výzvu.

V prvom záchvate po prečítaní si diskusných príspevkov prišlo "akože o čom tento píše???"

V druhom záchvate bola otázka "ktorý .... tu má na starosti nejakú kontrolu príspevkov?"

Pochopila som, že podobne ako v bežnom živote platí - čo si neurobíš sám, nemáš a šla som si dať kávu.

*   *   *   *   *

Chcem teda poprosiť tých z vás, ktorí sa nedokážete ubrániť v diskusii rozoberať syntax, slovosled, zvratné zámená a podobné gramatické a štylistické prvky, aby ste si založili vlastný blog a realizovali svoje gramatické okienko tam. Je mi ľúto, že ste snili o kariére učiteľa slovenčiny a dnes sedíte frustrovaní v nejakej kancelárii meter krát meter v práci, ktorú nenávidíte, ale neliečite si svoje komplexy spamovaním v diskusii článkov iných.

Tí menej sčítaní provokatéri by si mali aspoň vygúgliť slovo "diskusia" nech sa zbytočne nestrápňujú.

A tí, ktorí si myslia, že majú právo robiť korektúry na základe maturity alebo nejakého titulu - ak by tomu tak bolo, niekto by vás o to požiadal a možno vám za to aj zaplatil. Ja to ale nie som.

Ak sa neviete vymaniť z niečoho, čo ste sa naučili na základnej či strednej škole, je mi vás úprimne ľúto. Na druhej strane to tiež niečo svedčí o vašom vývojovom stupni. Ak by sa vždy všetci držali striktne pravidiel, nikdy by nevzniklo nič unikátne.

No a v neposlednom rade k sprostredkovaniu - téme, ktorá vyvoláva nevraživosť a dokonca podnecuje k agresívnejším príspevkom až osočovaniu. Ak si myslíte, že za mnou nikdy neprišiel nejaký sprostredkovateľ a neuzavrel mi nejakú absurditu, ktorá ma vo výsledku stála tisíce (najskôr korún, potom eur), ste na omyle. :D 

Sama som si tým prešla, dokonca niekoľko krát! V tomto blogu nič nepredávam, nič neponúkam ani si nerobím reklamu. Píšem len o vlastných skúsenostiach a o tom, ako svoju prácu robím ja.

Možno to niekto obmedzený nedokáže pochopiť, ale blog som založila len preto, že ma baví písať - a písať vlastným štýlom, vymýšľať si vlastné slová a neriadiť sa striktne šedým priemerom. Aj preto v mojich článkoch nie sú tabuľky, štatistiky, porovnania či odkazy na predajné stránky, reklamy alebo kontaktné údaje. Rozprávam príbehy ľudí, ktoré môžu pomôcť v praxi každému.

Ak však máte obmedzený predpojatý prístup alá "kôň s klapkami na očiach" - cválajte ďalej, ani sa nezastavujte a proste na môj blog nechoďte - ja vás tu nechcem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Vojnový reportér: Na liečení sa ma psychiater spýtal, či som normálny

Po dvadsiatich šiestich rokoch sa TOMÁŠ ETZLER vrátil späť do Českej republiky.

ŠPORT

Kuzminová má už aj zlatú medailu, odovzdala jej ju Barteková

V Pjongčangu si prebrala už tri medaily.


Už ste čítali?